GNEE Group kontormiljø
hsla konstruktionsstål Produktintroduktion
S275 stålplade er en almindelig carbon strukturel stålplade, der tilhører den europæiske standard, og implementeringsstandarden er EN10025.
Der er mange varianter af S275 stålplader, inklusive S275JR, S275J0, S275J2, S275N og S275NL. Disse har samme kemiske sammensætning og mekaniske egenskaber, men forskellen ligger i slagtemperaturen.
S275JR er til normal temperaturpåvirkning; S275J0 er for 0 graders påvirkning; S275J2 er til -20 graders påvirkning.
Forskellen mellem S275JR, S275J0 og S275J2 hsla stålplader ligger i de forskellige slagtemperaturer og forskellige kemiske sammensætninger. S repræsenterer konstruktionsstål; 275 repræsenterer flydespændingsværdien: 275 MPa; J2 refererer til anslagsenergitesttemperaturen på -20 grader Celsius; JR refererer til anslagsenergitesttemperaturen på 2{{10}} grader Celsius; J0 refererer til slagenergitesttemperaturen på 0 grader Celsius.
stål med høj trækstyrke

højstyrke stålplade Produktdetaljer
| Mærke navn | HSLA stål |
| Ansøgning | Skibsplade, Kedelplade, Beholderplade, Højstyrke Stålplade, Slidbestandigt Stål |
| Tykkelse | 1.5-200mm |
| Norm | ASTM,GB,JIS,AISI,EN,DIN |
| Bredde | 1m~3m eller påkrævet |
| Længde | 1-12m eller påkrævet |
| Certifikat | JIS, ISO9001, BV |
| karakter | Q235, A36, SS400, Q345, St52 |
| Tolerance | ±1% |
| Behandlingstjeneste | Bukning, svejsning, afvikling, skæring, stansning |
| Teknisk test | UT Test, Bøjningstest, Charpy Test |
| Fakturering | efter faktisk vægt |
| Leveringstid | inden for 7 dage |
| produktnavn | Blød stålplade |
| Søgeord | Stålplade |
| Tykkelse | 2-200mm |
| Bredde | 10-2500mm efter behov |
| Længde | 1-12M, efter behov |
| karakter | SS400,Q235,Q345R,SA302,SA516,A572,S275,S355 |
| Overflade | Bright-Poleret-Fræset-Bearbejdet-Sort |
| Pakning | i bundt, i spole |
| Særlig brug | Højstyrke stål |
højstyrke stål

GNEE Group modtager besøgende kunder
Vi er glade for at give dig den bedste prissætning og produktrådgivning, herunder lager af varer og applikationer; vi vil altid holde dig opdateret med de seneste markedsprisoplysninger. Du er velkommen til at besøge vores virksomhed. Vi garanterer dig et behageligt ophold i Kina.
hsla konstruktionsstål

Har du flere behov og spørgsmål om stål, så kontakt os endelig!
Populære tags: s275jr s275j0 s275j2 stålplade, Kina s275jr s275j0 s275j2 stålplade producenter, leverandører, fabrik




