HE600AA H profilstål
H-formede stålbjælker har et H-formet tværsnit, som ligner bogstavet "H". De består af en central bane og to flanger, der er vinkelrette på banen. Flangerne er bredere end banen, hvilket giver disse bjælker deres karakteristiske form. Dimensionerne og størrelserne af H-formede stålbjælker kan variere, men de følger generelt standardspecifikationer for at sikre kompatibilitet i byggeprojekter.
| Betegnelse | Enhedsvægt (kg/m) | Standard sektionsmål (mm) | Snitareal (cm²) | |||||
| W | H | B | t1 | t2 | r | A | ||
| HE600 | AA | 129 | 571.0 | 300.0 | 12.0 | 15.5 | 27.0 | 164.1 |
| A | 178 | 590.0 | 300.0 | 13.0 | 25.0 | 27.0 | 226.5 | |
| B | 212 | 600.0 | 300.0 | 15.5 | 30.0 | 27.0 | 270.0 | |
| M | 286 | 620.0 | 305.0 | 21.0 | 40.0 | 27.0 | 363.7 | |
HE600AA H profil stål produkt Introduktion:
| Produkter | HE600AA H profilstål |
| Et andet navn | Varmvalset blødt stål I bjælke, I bjælke, stålbjælke, bjælke |
| Norm | JIS,GB,EN,ASTM,DIN,AISI,BS |
| karakter | Q235, Q345, SS400, SS490, S235/S275, A36, A992 osv. |
| Længde | 6-12m,eller efter behov. |
| Flangetykkelse | 8mm-64mm eller efter behov. |
| Flangebredde | 50-400mm eller efter behov. |
| Banens tykkelse | 8-45mm eller efter behov. |
| Webbredde | 100 mm-900mm eller efter behov. |
| Overfladebehandling | Galvaniseret, Coated eller Custom |
| Oprindelsessted | Kina |
| Betalingsbetingelser | L/C,T/T |
| Prisbetingelser | EXW, FOB, CIF, CFR |
| Måle | Efter faktisk vægt |
| MOQ | 1 tons eller efter behov. |
| Leveringstid | 3-5 dage eller i henhold til den faktiske situation |
| Ansøgning | Mekanisk og fremstilling, stålkonstruktion, skibsbygning, bropanel, brostøtte, mole osv. |

Om os:
Grundlagt i 2008 Years of Establishment, har GNEE Company opstået som en førende aktør i stålindustrien med speciale i produktion og distribution af højkvalitets stålprodukter i bemærkelsesværdige 16 år. Med en fast forpligtelse til ekspertise, innovation og kundetilfredshed har GNEE etableret sig som et pålideligt navn på det globale stålmarked.

Holdpræsentation:

Ofte stillede spørgsmål:
Q: Hvordan kan jeg få nogle prøver?
A: Katalog og de fleste prøvestykker forbereder dig allerede på lager.
Tilpassede prøver vil tage omkring 5-7dage. Kontakt os venligst for yderligere support.
Q: Hvad er MOQ?
A: Hvis du planlægger at placere en lille mængde ordre eller prøveordre, er du velkommen til at kontakte os, vi kan opfylde dine krav.
Populære tags: he600aa h profil stål, Kina he600aa h profil stål producenter, leverandører, fabrik


